Oferta koncertowa

„POEROX & Artur Gadowski”

"Mój kraj" – koncert

Koncert ma charakter rockowy ( 3 wokale + 3 gitary + obsługa techniczna), składa się z największych hitów zespołu „Poerox” oraz najbardziej znanych przebojów w wokalnym wykonaniu Artura Gadowskiego – wokalisty zespołu IRA.

 

W programie, oprócz „Wysp Migdałowych” Poerox, publiczność z przyjemnością posłucha również utworów znanych z radia, telewizji, internetu, pochodzących z solowego repertuaru Artura oraz zespołu IRA.

wersja niem. języczna


Artur Gadowski & IRA - Video Links


Artyści wykonają również utwór pt. „Mój kraj”, zrealizowany niedawno jako tytułowy na najnowszy album zespołu „Poerox”:

POEROX & Artur Gadowski video „Mój kraj”

Audio version link:


cena – do ustalenia

kontakt: 0048 579273539 / 0049 16091943138 / 0048 605054320

 

Klasse statt Masse” - delousse@wp.pl


Poerox to polski zespół rockowy, który święcił triumfy w latach 80 i 90 początkowo jako pierwszy na Dolnym Śląsku przedstawiciel nurtu Punk, a w późniejszych latach już jako dojrzała i świadoma muzycznie kapela rockowa z wielkimi hitami na koncie (piosenki: „ Córka badylarza” i „ Wyspy migdałowe” tygodniami nie schodziły z pierwszych miejsc ówczesnych list przebojów). Poerox reprezentowany jest niezmiennie przez dwóch współzałożycieli Jacka Telusa i Waldemara ACE Mleczko. Historia zespołu pełna jest przeróżnych przygód z gatunku „walka z komuną słowem i muzyką” co skutkowało licznymi konfrontacjami z aparatem interwencji bezpośredniej tamtych lat, zwanej Milicją Obywatelską i jej bardzo nerwowymi przedstawicielami, nie wspominając o brawurowej i udanej ucieczce Jacka Telusa do byłego RFN w przebraniu kobiety w czasie stanu wojennego (tą przygodę stacja Discovery wyprodukowała w formie paradokumentu). W roku 2019 obaj panowie nie zmieniają swoich przyzwyczajeń zabierania głosu kiedy w kraju dzieje się źle, zatem w efekcie najnowsza planowana płyta pt. „Mój cry” w warstwie muzycznej to bezkompromisowy rock w oparciu o celowo hybrydowy aranż sekcji (Dance), zaś warstwa tekstowa zwraca uwagę na występujące w Polsce patologie – moralne, społeczne i polityczne. Twórcy i artyści zaangażowani w projekt stają w poprzek wszelkim przekłamaniom w zakresie podawania informacji społeczeństwu, wypominają negatywne cechy i starają się w każdy możliwy sposób promować emocje pozytywne oraz prawdy tzw. obiektywne. Teksty są umocowane w kontekście życia codziennego i otaczającej rzeczywistości.